:.:.: bebecik.net :.:.: » Bebek Bakımı » Bebeklerde Kulak Akıntısı

bebek şarkıları indir, bebek şarkıları, bebek mp3, bebek ninni
gebelik süreci, hamilelikte anneyi neler bekliyor
bebeğin zeka gelişimi, bebeğin gelişimi
bebek
 
 
 

Bebeklerde Kulak Akıntısı

Tarih: Bebi, 24-02-2010, 17:02, Görüntülenme: 7012

0 Bebeğinizin kulağındaki akıntının birkaç sebebi olabilir.
En sık görüleni kulak kirinin dışarıya akmasıdır. Öncelikle bebeğiniz kulağındaki akıntının sebebini anlamak gerekir. Bazı bebekler çok fazla kulak kiri üretir. Bebeğin dış kulağı ve kulak zarı çok hassas olduğu ve zedelenmesini önlemek için pamuklu çubukla temizlenmemesi gerekir. Onun yerini ufak steril bi bez yada tülbent parçasıyla kulak kiri temizlenmelidir. Zaman zaman doktor kontrolünde kulak temizleme damlalarının, gliserinlerin kullanması bu tür şikâyetleri azaltır.
Kulak kiri anne babayı rahatsız etsede bebeğe pekte zararlı değildir. Çok birikmedikçe duymasına da mani değildir. eğer kulağındaki akıntı banyodan sonraki suya bağlıysa, banyo sonrası bebek hafif yana çevrilip, kulak memesine hafifçe bastırılarak bu sıvısının çıkarılması gerekir. Daha ciddi boyutlardaysa doktora gidilmelidir.
Kulak enfeksiyonuna bağlı olarak, uçak yolcuğu sırasında ağır bi şekilde düşmesi veya pamuklu çubukla temizleme sırasında meydana gelen travmalarda da, kanama yahut su şeklinde akıntılar olabilir.
Bebeklerde kulak akıntısının ciddiye alınması ve ihmal etmemesi gereken bir konudur. Mutlaka bir doktora danışılmalı gerekirse, doktor kontrol muayenesinden geçmelidir.

Kategori: Bebek Bakımı


Yorum Ekle

İsim:*
E-Mail:*
Yorum:
Güvenlik Kodundaki 2 Kelimeyi Giriniz: *